Specjalna wersja Ducati Panigale 1190 o swojsko brzmiącej nazwie Curva została zaprojektowana przez Mirco Sapio dla włoskiej firmy tuningowej Ghezzi-Brian. To prawdziwa bestia obudowana karbonem.

Włoskie słowo oznaczające krzywiznę zrobiło u nas zawrotną karierę, z powodzeniem zastępując przecinek. Maszyna stworzona przez Mirco Sapio również mogłaby zastąpić wiele innych, stając się dla niektórych ostatnim motocyklem w życiu. Maszyną ostateczną.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Panigale Curva (1)Ducati Panigale 1190 jest arcydziełem już wtedy, kiedy wychodzi z fabryki. Ciężko wyobrazić sobie kolejne poprawki w tym elitarnym motocyklu. Sapio zostawił mechanikę w spokoju, skupiając się na imponującej karbonowej obudowie. Właściwości plastyczne tego materiału pozwoliły mu uzyskać wiele nieosiągalnych dotychczas kształtów.

Panigale Curva (11)W wykonanych z tego bardzo drogiego materiału owiewkach znalazło się miejsce na kilka precyzyjnie poprowadzonych kanałów doprowadzających powietrze do kluczowych elementów motocykla. Oddzielny kanał dostarcza powietrze do układu zapłonu, inny wspomaga chłodzenie silnika, a jeszcze jeden wtłacza je do oryginalnego, zintegrowanego z obudową tłumika.

Panigale Curva

Panigale Curva (17)

Panigale Curva (16)

Panigale Curva (15)

Panigale Curva (14)

[sam id=”11″ codes=”true”]Panigale Curva (13)

Panigale Curva (12)

Panigale Curva (10)

Panigale Curva (9)

[sam id=”11″ codes=”true”]Panigale Curva (8)

Panigale Curva (7)

Panigale Curva (6)

Panigale Curva (5)

Panigale Curva (4)

Panigale Curva (3)

Panigale Curva (2)

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ