Dla Hondy mediolańskie targi stały się okazją do oficjalnej prezentacji modelu CRF1000L Africa Twin. Oprócz następcy legendy Dakaru pokazano także odświeżone wersje popularnych nakedów i bardzo ciekawy koncept miejskiego enduro-skutera.

Oficjalna prezentacja CRF1000L Africa Twin nie przyniosła żadnych niespodzianek. Zarówno kształt modelu, jak i główne parametry znaliśmy od dawna z licznych prezentacji i materiałów wideo publikowanych przez producenta.

Już nie XRV

Honda CRF1000LNastępca legendy rajdów Paryż-Dakar zerwał z poprzednim nazewnictwem – zamiast XRV, które dziś nowym klientom nie kojarzyłoby się już z niczym, nawiązano do typowo off-roadowej linii CRF. Skojarzenie to nie jest zresztą przypadkowe – nowa Africa Twin jest silnie inspirowana stylistycznie tą linią.
Do napędu CRF1000L użyto dwucylindrowego silnika rzędowego o pojemności 998 cm3 i mocy 94 KM. Moment obrotowy wyniesie 97 Nm. W konstrukcji silnika wykorzystano znaną z innych modeli CRF głowicę Unicam, która zapewnia jednostce napędowej kompaktowe wymiary.

Honda CRF1000L2Rama zastosowana w nowej Afryce to konstrukcja bardzo podobna do tej, na której oparto rajdowy model CRF450 Rally. Zbiornik paliwa pomieści jednak tylko niecałe 19 litrów paliwa – trochę niewiele, jak na rasową wyprawówkę, choć producent zapewnia o 400-kilometrowym zasięgu.

CRF1000L dostępna będzie z tradycyjną skrzynią biegów oraz z dwusprzęgłowym automatem DCT w opcji. Waga motocykla „na sucho” wynieść ma 208 kg.

Mniejsze też

2016 Honda CB500F

Na stoisku Hondy pojawiła się także odświeżona wersja CB500F. W przyszłorocznym modelu powiększono zbiornik paliwa (do 16.7 litra), co oczywiście przełoży się na zasięg. W standardzie znalazła się regulowana dźwignia hamulca i oświetlenie LED. Największą jednak zmianą jest regulowany przedni widelec.

City Adventure Concept

Jednym z najbardziej zaskakujących motocykli, jakie znalazły się na stoisku Hondy był City Adventure Concept – połączenie miejskiego enduro i skutera. Nie ma wątpliwości, że projektanci tego dziwadła mocno inspirowali się modelem CRF1000L – mięsiste szprychowe koła, ostre linie i spory prześwit pozwalają wierzyć, że ten skuter poradzi sobie z każdą miejską przeszkodą.
City Adventure Concept

City Adventure Concept

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ