Droga Perdikaki-Patiopoulo od dawna cieszy się wśród greckich kierowców złą sławą. Zarówno jej przebieg, jak i stan techniczny powodują, że każdego roku dochodzi tutaj do wielu niebezpiecznych wypadków.

Droga łącząca greckie miejscowości Perdikaki i Patiopoulo ma długość niecałych 24 km. Położona jest w środkowo-zachodniej części kraju, w prowincji Aetolia-Acarnania. Jako droga górska, pełna jest niebezpiecznych podjazdów i zjazdów, zakrętów i zaskakujących swym przebiegiem fragmentów.

Jednak tym, co budzi największą grozę wśród podróżujących tędy kierowców są bardzo częste osuwiska skalne – za każdym zakrętem można spodziewać się rumowiska. Naniesiony wiatrem pył skalny w połączeniu z częstymi mgłami powoduje także, że nawierzchnia robi się śliska jak lód.

Patiopoulo-Perdikaki (2)Tak niekorzystne warunki powodują, że każdego roku na drodze Perdikaki-Patiopoulo dochodzi do wielu śmiertelnych wypadków. Ze względu na tragiczne statystyki bezpieczeństwa zarządca drogi przeprowadził niedawno gruntowną modernizację – zamontowano bariery ochronne i poprawiono stan nawierzchni.

Droga Perdikaki-Patiopoulo – informacje

Długość trasy: 24 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 1160 m n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: trudny

Droga Perdikaki-Patiopoulo – mapa

Droga Perdikaki-Patiopoulo – zdjęcia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ