Obecne na chorwackim półwyspie Peljesac atrakcje to głównie winnice i piękne miasteczka. Mniej znaną, lecz z pewnością wartą uwagi zaletą tego miejsca są cudowne boczne drogi, zwłaszcza ta prowadząca do Dingaca, gdzie produkuje się sławne wino.

Turyści, którzy tłumnie przybywają na półwysep Peljesac, dobrze znają tutejsze skarby. Przy głównej drodze prowadzącej przez półwysep znajduje się niezliczona ilość miejsc, gdzie można kupić tutejsze wina, sery czy oliwę. Doskonałe wina Plavac i Postup to duma tego regionu.

Jednak jedną z najważniejszych na półwyspie Peljesac atrakcji jest wino Dingac – nieprawdopodobnie słoneczne, bogate w naturalną słodycz. Unikalny mikroklimat stromych stoków leżących na południowym zachodzie wyspy powoduje, że winogrona dojrzewają w optymalnych warunkach i nabierają niezrównanej słodyczy.

peljesac atrakcjeDingac to kilka osad położonych na stromych stokach wpadających wprost do Adriatyku. Najbardziej znaną spośród nich jest Dingac Borak – mikroskopijna, lecz piękna miejscowość letniskowa o niezwykłej atmosferze. Prowadzi tutaj bardzo wąska, pełna ślepych zakrętów droga.

peljesac atrakcjeNieco bardziej wrażliwi na wysokość pasażerowie muszą mieć się na baczności – ogromne urwiska i niczym nie zabezpieczona szosa bardzo mocno działają na wyobraźnię. Dodatkową trudnością są lokalni kierowcy, którzy z dużą fantazją jeżdżą tędy różnej wielkości samochodami.

peljesac atrakcjePodróż warto rozpocząć w niewielkiej, lecz bardzo urokliwej miejscowości Trstenik. Obok poczty trzeba skręcić w prawo. Droga skręca następnie pod bardzo ostrym kątem w lewo i w górę, dlatego warto skorzystać z pobliskiego miejsca do zawracania.

Droga na Dingac – informacje

Długość trasy: 6 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 30%
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Droga na Dingac – mapa

Droga na Dingac – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ