Droga 791 łącząca Zawiercie z Trzebinią biegnie niemal równolegle do S1 – ruchliwej obwodnicy Śląska. Każdy, komu nie spieszy się w drodze na południe Polski, doceni ten urokliwy odcinek.

Droga 791 to wyjątkowy przykład jak piękne potrafią być boczne drogi naszego kraju. Biegnąca wśród romantycznych krajobrazów dwóch parków krajobrazowych trasa, w każdy weekend przyciąga rzesze motocyklistów spragnionych sielskich widoków i łagodnych, przyjemnych winkli.

Początkiem trasy jest spore miasto Zawiercie, miasto leżące na skraju Parku Krajobrazowego Szlak Orlich Gniazd. Wkrótce potem droga odbija w głąb tego Parku – przez Ogrodzieniec, wśród lasów i pól łagodnymi łukami prowadzi w stronę Olkusza. Kolejna część biegnie krętą szosą drugiego Parku – Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Droga 791 (3)Na trasie znajduje się sporo małych miejscowości, które wymagają wytężonej uwagi, ale jednocześnie nadają tej trasie swoistego kolorytu. Warto zatrzymać się w kilku z nich na chwilę odpoczynku. Koniecznie trzeba także średniowieczne zamki leżące w bezpośrednim sąsiedztwie trasy – Ogrodzieniec, Bąkowiec, Rabsztyn.

Ze względu na niewielką aktywność służb odpowiedzialnych za stan drogi, należy uważać na zalegające na zakrętach żwir i piach. Problem ten nasila się zwłaszcza po intensywnych opadach deszczu.

Droga 791 – informacje

Długość trasy: 50 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Droga 791 – mapa

Droga 791 – galeria zdjęć

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ