Tuż za granicą polsko-czeską rozpoczyna się znakomity fragment motocyklowej drogi, która wiedzie z Jesenika przez Przełęcz Czerwonogórską do Sumperka. czeka tutaj prawdziwa orgia zakrętów.

Do niedawna droga nr 44 była w fatalnym stanie technicznym. Nie zachęcało to do odwiedzania tego szlaku – cierpiały na tym lokalne atrakcje, restauracje oraz pensjonaty. Kilka lat temu drogę gruntownie zmodernizowano, dzięki czemu stała się ona ulubioną trasą okolicznych motocyklistów.

Najciekawszy odcinek drogi nr 44 biegnie przez Przełęcz Czerwonogórską (Cervenohorske Sedlo) z Jesenika do Sumperku. Rejon ten jest niezmiernie popularny także wśród miłośników sportów zimowych – w okolicy znajdziemy liczne nartostrady, wyciągi i inne typowo zimowe atrakcje. Na drodze przez przełęcz nie brakuje również rowerzystów.

Cervenohorske Sedlo(2)Na odcinku między Jesenikiem a Sumperkiem znajdziesz 11 świetnie wyprofilowanych agrafek z idealną nawierzchnią. Przebieg drogi zachęca do głębokich złożeń, jednak trzeba uważać na piasek i żwir, który w wielu miejscach nanoszony jest przez deszcze i wiatry.

Cervenohorske Sedlo – informacje

Długość trasy: 48 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: 5,4%
Maksymalna wysokość: 1013 m. npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Cervenohorske Sedlo – mapa

Cervenohorske Sedlo – film

Cervenohorske Sedlo – galeria zdjęć

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ