Bitwa Królów to konkurs dla dealerów Harley-Davidson z Europy Środkowej i Wschodniej. W tegorocznej edycji bierze udział 13 motocykli, w tym 5 od polskich dealerów. Dominują styl retro i minimalizm.

W tegorocznej edycji Bitwy Królów bazą dla modyfikacji jest model Iron 883. W publicznym głosowaniu zostanie wybranych pięć najlepszych przeróbek motocykli z Europy Środkowej i Wschodniej. Profesjonalne jury wybierze następnie zwycięzcę – Króla Custom, który zostanie ogłoszony 15 maja.W trzynastu salonach H-D w Europie Środkowej i Wschodniej powstało trzynaście customów, przy opracowaniu których dealerzy wykazali się oryginalnymi pomysłami, kreatywnością i sztuką indywidualizacji. W Polsce do konkursu przystąpiło pięciu dealerów Harley-Davidson – H-D Gdańsk, H-D Katowice, H-D Kraków, Liberator z Warszawy i V-Force z Poznania.

Zbudowanie wszystkich tych nowych modeli Iron 883 wymagało tygodni ciężkiej pracy, od wstępnego poszukiwania inspiracji, pomysłów i sugestii, poprzez szkice, aż po konkretne modyfikacje w formie spawania, malowania i zmian instalacji. Każdy z konkursowych modeli odzwierciedla pomysły, umiejętności i niemal nieograniczone możliwości indywidualizacji oraz wszystko to, co Harley-Davidson może zaoferować klientowi przez sieć swoich salonów.Ograniczony czas i budżet nie stanowiły niemal żadnej przeszkody dla twórców, dzięki czemu każdy z motocykli jest jedyny w swoim rodzaju. Dowodzi to również tego, że w salonach H-D pracują prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. O tym kto zostanie regionalnym Królem Custom zadecydują wasze głosy.

Zwycięzca regionalnej rundy Bitwy Królów, którego poznamy 15 maja, awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się miesiąc później, 15 czerwca, podczas festiwalu Wheels & Waves we francuskim Biarritz. Laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania ekspertów spośród wszystkich zwycięzców etapów regionalnych i krajowych.

Druga edycja Bitwy Królów to kontynuacja zeszłorocznego konkursu, w którym zwyciężył zmodyfikowany Street 750, zbudowany przez salon H-D w Pradze, który okazał się najlepszy spośród modeli zgłoszonych przez ponad 150 salonów z całej Europy. W tym roku platformą bazową w konkursie na najlepszy custom bike jest jeden z najnowszych modeli Dark Custom, Iron 883, który może być również doskonałym pierwszym pojazdem dla młodszych motocyklistów, kobiet, czy początkujących amatorów jazdy na motocyklu.Plebiscyt trwa do dnia 18.04. Zagłosuj na swojego faworyta na http://customkings.harley-davidson.com/pl_PL.

Customy biorące udział w konkursie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ