[sam id=”24″ codes=”true”]Podczas Bezpiecznej Jazdy z Motorismo motocykliści z całej Polski szlifowali swoje umiejętności i zgłębiali tajniki jazdy dostępne zwykle tylko wybranym. Jako patron medialny wzięliśmy udział także w tegorocznej edycji. 

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji spodziewaliśmy się wspaniałej zabawy i profesjonalnej organizacji. Nie zawiedliśmy się. Motorismo stanęło na wysokości zadania i dopięło każdy szczegół, włącznie z pogodą.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (21)
Motovoyager już po raz drugi dumnie wspierał imprezę
Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, gdzie eksperci pokazywali jak ważny jest odpowiedni ubiór i dopasowanie motocykla. Można było zaznajomić się z budową kasku i jego wytrzymałością, poznać zasadę działania ochraniaczy, które montowane są kurtkach i spodniach motocyklowych.

BJZM2014 (7)
Red. Magda wzięła udział we wszystkich szkoleniach
Druga część szkolenia obejmowała ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i udali się na wyznaczone miejsca by ćwiczyć poszczególne elementy techniki jazdy. Podczas ćwiczeń każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i pod okiem instruktorów poprawić popełniane przez siebie błędy.

BJZM2014 (9)
Mimo potwornego upału, wszyscy ubrani byli odpowiednio
Uczestnicy ćwiczyli hamowanie i przyspieszanie, praktyczne używanie tylnego hamulca oraz nagłą zmianę kierunku jazdy. Najtrudniejszą próbą okazał się „test łosia”, podczas którego trzeba było szybko zareagować na nagłe pojawienie się przeszkody. Test okazał się pond siły wielu uczestników – jeden z nich zaliczył nawet wywrotkę.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (12)
Test łosia okazał się najtrudniejszym zadaniem
Niewątpliwą atrakcją była możliwość przetestowania kilku modeli MV Agusty, nie tylko na torze, ale także w jeździe miejskiej. Jednak największą gratką była możliwość jazdy po torze z instruktorami, którzy zdradzali tajniki sportowego pokonywania zakrętów.

BJZM2014 (20)
Zwycięzca naszego konkursu - Sławek Kuchta nie krył euforii
Pomimo zmęczenia upałem i całodniowymi próbami, wszyscy uczestnicy stanęli do jazdy. To było niezwykłe doświadczenie – mówili uczestnicy. Dzięki Bezpiecznej Jeździe z Motorismo motocykliści mogli wiele się nauczyć i sprawdzić swoje możliwości pod okiem ekspertów, którzy służyli radą i pomocą.

Motorismo przygotowało dla uczestników wszystkich edycji szkolenia specjalny konkurs, w którym do zdobycia jest wejściówka na Speed Day. Szczegóły tutaj.

BJZM2014 (1)

BJZM2014 (2)

BJZM2014 (3)

BJZM2014 (4)

BJZM2014 (5)

 

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (6)

BJZM2014 (10)

BJZM2014 (11)

 

[sam id=”11″ codes=”true”]BJZM2014 (13)

BJZM2014 (14)

BJZM2014 (18)

BJZM2014 (19)

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ