Jeśli zatęsknisz za światem baśni, dworskim stylem i onieśmielającą renesansową architekturą, wybierz się do Doliny Loary – tutejsze niezwykłe, romantyczne zamki nie mają sobie równych w świecie.

Dolina Loary słynie ze swoich zamków – jest ich tutaj, zachowanych w różnym stanie, około trzystu. Region ten uznaje się za kolebkę francuskiej kultury i państwowości. W skali świata jest to absolutny unikat, zarówno ze względu na walory architektoniczne, jak i krajobrazowe.

Tutejsze miasta i wsie mają nieodparty, chwytający za serce urok, który co roku przyciąga niezliczone rzesze turystów. Mimo sporego tłoku warto jednak przeznaczyć kilka dni na odwiedzenie najpiękniejszych zamków Doliny Loary – Chambord, Amboise, Blois, Chaumont-sur-Loire, Angers czy Chenonceau.

Podczas wieczornego odpoczynku koniecznie spróbuj lokalnego wina – tutejszą specjalnością jest białe wino ze szczepu zwanego muscadet.

3 KOMENTARZE

  1. Gorąco polecam zrobić sobie bazę w jakimś kempingu. Jak się pojedzie poza sezonem – ceny za „uber” namiot (taki z dwoma sypialniami z łóżkami, kuchnią, lodówką, grilem, itp. są śmiesznie niskie. A zwiedzać jest co, tylko trzeba się liczyć z tym, że w większości przypadków trzeba płacić za wstęp do wnętrza zamków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ