Za samochodami terenowymi stoi zazwyczaj pasja ich właścicieli. To prawdziwe cuda techniki i maszyny, które wydawać by się mogło nie wymagają żadnych poprawek. A jednak. Nawet takie kultowe modele, jak Dacia Duster czy Volkswagen Amarok mogą być jeszcze lepsze – wszystko za sprawą wprowadzonych przez profesjonalistów modyfikacji. Co to za modyfikacje i dlaczego warto o nich pomyśleć? Sprawdźmy.

 

Na polskim rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele rozwiązań dla aut terenowych. Również wiele warsztatów wyspecjalizowało się we wprowadzaniu różnego typu modyfikacji. Wszystko po to, by samochody idealnie dopasować do potrzeb ich właścicieli. Nie od dziś wiadomo, że auto po modyfikacji może więcej, ma lepsze osiągi, znacznie lepiej sprawdza się w terenie – podczas rajdu i w wielu innych sytuacjach. – Wyszliśmy naprzeciw tego typu potrzebom i dlatego proponujemy cały pakiet rozwiązań – modyfikacji do aut terenowych. Wyspecjalizowaliśmy się szczególnie w modyfikowaniu Dacii Duster i Volkswagena Amaroka. – mówi Marcin z serwisu overlimit.com. Tutaj należy dodać, że wspomniane modyfikacje są całkowicie zgodne z polskim i unijnym prawem o ruchu drogowym i dopuszczeniu pojazdów do ruchu.

Co można poprawić w Dacii?

Okazuje się, że w pozornie idealnym aucie, można jeszcze sporo zrobić. To trwałe i niezawodne auto można idealnie dopasować do swoich potrzeb. – Dacia Duster to popularne auto, w którym wykorzystano silniki, które sprawdziły się we wcześniejszych modelach Renault i elementy zawieszenia i napędu, które przesądziły o popularności 4×4 Nissana. To idealne auto terenowe – ma spory prześwit, jest tu możliwość blokowania na stałe napędu 4×4, są też duże kąty natarcia i zejścia – dodaje Marcin (overlimit.com). Dacię Duster znają nawet laicy – jest to przecież auto wykorzystywane przez wiele firm pracujących w trudnym terenie oraz służby mundurowe. Nie zapominajmy oczywiście o całym gronie oddanych fanów, którzy lubią czasami zjechać z utwardzonych dróg. To oni przede wszystkim mają specjalne oczekiwania co do możliwości auta – chcą poprawić jego możliwości terenowe oraz uatrakcyjnić wygląd.

Wprowadzone modyfikacje tak naprawdę zależą od właściciela. Oferujemy kilka pakietów. W pakiecie podstawowym zwiększamy prześwit o 60 mm i np. montujemy większe opony terenowe, a w pakiecie najbardziej rozbudowanym poza zwiększeniem prześwitu oferujemy również zamontowanie wielu osłon, w tym osłony silnika, profesjonalną wyciągarkę, zabezpieczamy układ napędowy przed wodą czy blokujemy tylny mechanizm różnicowy. – dodaje Marcin.

Jeszcze lepszy Volkswagen…

Drugim autem, w modyfikacjach którego wyspecjalizowała się firma Overlimit jest Volkswagen Amarok – Model ten to prawdziwy hit sprzedaży w klasie pickup w Europie. To połączenie znanego i cenionego od lat designu Volkswagena z właściwościami terenowymi. Amarok to auto, które sprawdza się jako samochód służb mundurowych i ratowniczych, w wielu firmach. Jest to również wymarzone auto dla wielbicieli terenówek. Nie oznacza to jednak, że jest to auto idealne, którego możliwości nie można poprawić. – mówi Marcin (overlimit.com)

Co można poprawić w Volkswagenie Amaroku? Okazuje się, że całkiem sporo, a wszystko zależy od naszych potrzeb. Po pierwsze można podwyższyć zawieszenie o 40 mm – 90 mm, można również zamontować doskonałą wyciągarkę i szereg osłon. Dzięki tym modyfikacjom nie tylko auto będzie miało lepsze parametry, ale również jego układ napędowy będzie zabezpieczony przed np. wodą. A ta w trudnym terenie zdarza się dosyć często.

Modyfikacje aut terenowych to propozycja dla wielu osób czy instytucji. Pozwalają dopasować auto idealnie do naszych potrzeb, poprawiając jego parametry. Warto zatem tę kwestię dokładnie przemyśleć i pamiętać, że w grę wchodzą zarówno osiągi auta, jak i nasz komfort.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ