[sam id=”24″ codes=”true”]Motocykl Ariel Cyclone z 1958 roku, którego właścicielem był lider zespołu The Crickets – Buddy Holly, trafi 5 października pod młotek. Szacuje się, że cena może dojść nawet do miliona dolarów (3 miliony zł). Cena wywoławcza to 50 tys. dolarów.

Egzemplarz Ariel Cyclone wystawiony na aukcję produkowany był tylko przez rok. Łącznie fabrykę opuściło 200 sztuk. Informację o aukcji udostępniła największa na świecie platforma aukcji online na żywo Invaluable.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ariel Cyclone 14Wyjątkowa licytacja obędzie się w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Phoenix. Ariel Cyclone z 1958 roku z silnikiem o pojemności 650 cm3 zostanie sprzedany w ramach aukcji Remembering Waylon razem z dwoma tysiącami innych przedmiotów należących do piosenkarza, autora tekstów i aktora Waylona Jenningsa.

Ariel Cyclone 15Motocykl podarowali Jenningsowi dwaj członkowie zespołu The Crickets: Joe B. Maudlin i Jerry Allison. Był to prezent z okazji 42. urodzin artysty. Właścicielem motocykla był wcześniej lider The Crickets – Buddy Holly, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej.

Ariel Cyclone 20

Ariel Cyclone 19

Ariel Cyclone 18

[sam id=”11″ codes=”true”] Ariel Cyclone 17

Ariel Cyclone 16

Ariel Cyclone 10

Ariel Cyclone 9

[sam id=”11″ codes=”true”] Ariel Cyclone 8

Ariel Cyclone 7

Ariel Cyclone 5

[sam id=”11″ codes=”true”] Ariel Cyclone 4

Ariel Cyclone 3

Ariel Cyclone 2

Ariel Cycylone 12

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ