Haptica to zbudowany przez hiszpańskiego tunera Ad Hoc custom, którego bazą było Ducati Multistrada 1000 DS. Patrząc na to dzieło trudno oprzeć się wrażeniu, że konstruktor nie pozostawił w motocyklu absolutnie nic.

Warsztat Ad Hoc słynie ze śmiałych projektów i jeszcze odważniejszych realizacji. Dla klientów, którzy dokładnie wiedzą czego chcą wykonuje je zespół pod dowództwem Davida Gonzaleza.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ad Hoc HapticaTa Multistrada jest nie tylko wizytówką warsztatu – to także swoisty manifest, którym David przekonuje, że granice ludzkiej kreatywności wciąż pozostają niezbadane.

Z oryginalnej Multistrady 1000, którą trudno uznać za motocykl spektakularny, pozostało niewiele. Oryginalny zbiornik paliwa David zastąpił wykonanym własnoręcznie bakiem, który najpierw uformował z plasteliny.

Ad Hoc Haptica (6)Pompa paliwa powędrowała do wnętrza zbiornika, zwalniając miejsce pod siodłem. Z motocyklem pożegnał się airbox, który zastąpiono otwartymi filtrami.

Słynna rama rurowa otrzymała dedykowaną ramę pomocniczą, do które przymocowano pojedyncze siodło i minimalistyczny tylny błotnik.

Ad Hoc Haptica (3)Kierownicę zastąpiono produktem pochodzącym z oferty Eastona, zas wydechy skrócono do minimum dla podkreślenia surowości wyglądu. W ten oto sposób w miejsce turystycznego wyjadacza David Gonzalez stworzył rzucającego na kolana ascetę z charakterem.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ad Hoc Haptica (5)

Ad Hoc Haptica (2)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ