Triumph ujawnił nowe, chłodzone cieczą motocykle z rodziny Bonneville. Oprócz znacznie poprawionych osiągów zwiększono ilość wersji i opcji wyposażenia. Producent nie zdradził jak dotąd cen nowych modeli.

Jako ikona klasycznego motocyklowego stylu dotychczasowy Triumph Bonneville radził sobie świetnie. Niepostrzeżenie jednak konkurenci, tacy jak Ducati Scrambler czy BMW z R nine-T, stopniowo spychali Bońka na pozycję reliktu motoryzacji.Nieśmiertelny, chłodzony powietrzem twin o pojemności 865 cm3 i mocy 68 KM zaczął niepokojąco dorównywać technologicznym zaawansowaniem takim tuzom jak Royal Enfield czy Ural. Nobliwi inżynierowie z Hinckley postanowili popełnić świętokradztwo i poprawić ideał. Tak oto zaprezentowano trzy odsłony kultowego klasyka – każda o nieco innym charakterze, przeznaczona dla innego użytkownika. Oprócz tego przygotowano pakiety, które pozwolą zmienić każdą z wersji tak, jak tego oczekujemy. 2016 Triumph Bonneville(4)Street Twin to podstawowa wersja Bonneville’a. Do jej napędu użyto chłodzonego cieczą dwucylindrowego silnika rzędowego o pojemności 900 cm3. Producent nie podaje mocy, wiadomo jedynie, że moment obrotowy wyniesie 80 Nm przy 3200 obr./min. O stopień wyżej jest T120 z silnikiem 1200 cm3 i momentem obrotowym wynoszącym 105 Nm. T120 otrzyma stylizację mocno nawiązującą do oryginału z roku 1959. 2016 Triumph Bonneville(5)Na samej górze stawki znalazł się utrzymany w stylu cafe-racer model Thruxton, także wyposażony w silnik 1200 cm3 o momencie obrotowym 112 Nm przy 4950 obr/min. Producent przewidział także specjalne, bogato wyposażone wersje – T120 Black, który od wersji bazowej różni się  stylistyką detali, oraz Thruxton R wyposażony w zaciski hamulcowe Brembo, widelec Showa, tylne zawieszenie Öhlins i opony Pirelli Diablo Rosso Corsa.

Każdy z nowych modeli otrzyma szereg obowiązkowych dziś elektronicznych rozwiązań – elektroniczną przepustnicę, ABS, sprzęgło z kontrolą poślizgu, kontrolę trakcji (z możliwością wyłączenia) i kilka innych gadżetów.

2016 Triumph Bonneville(9)Modele T120 i Thruxton otrzymają także tryby jazdy – drogowy Road i deszczowy Rain. Thruxton zostanie dodatkowo wyposażony w tryb Sport. W standardowym wyposażeniu modeli T120 i T120 Black znajdą się także podgrzewane manetki.

2016 Triumph Bonneville(1)Na tym jednak nie koniec – do niektórych motocykli dostępne będą zestawy, które pozwolą zmienić charakter jednośladu. W zależności od modelu będą to między innymi Scrambler, Brat Tracker, Prestige czy Café Racer.

Cen nowych modeli jak dotąd nie podano.

2016 Triumph Bonneville(12)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ