Yamaha Motors zajmuje się nie tylko produkcją – uczy też, jak z jednośladów i quadów bezpiecznie korzystać. W strukturach koncernu funkcjonuje mistrzowska szkoła jazdy pod nazwą Yamaha Riding Academy (YRA).

Projekt Yamaha Riding Academy został ukazany w filmie przez pryzmat jednego człowieka – głównego instruktora Hidenobu Toh. Jeździ on po całym świecie prowadząc szkolenia z techniki jazdy motocyklem. Jego studentami są głównie policjanci, a tematem zajęć optymalne wykorzystanie możliwości jednośladu w codziennej pracy i podniesienie poziomu bezpieczeństwa stróżów prawa.

Yamaha Riding Academy


Hidenobu całe zawodowe życie spędził za kierownicą motocykla, najpierw na torze motocrossowym jako zawodnik, teraz jako instruktor. Zajęcia z nim wprowadzają w zakłopotanie nawet pozornie doświadczonych kierowców, ale ich efekt jest zawsze bardzo pozytywny – policjanci jeżdżą tak, jak nigdy przedtem.

Sympatyczny i skromny Japończyk uczy z pozycji przyjaciela, a nie mistrza-mentora, a dobrą atmosferę szkoleń da się wyczuć nawet przez monitor komputera. Warto poświęcić na ten film jedenaście minut. Oglądanie doświadczonego bikera, z radością przekazującego swoją wiedzę jest prawdziwą przyjemnością.

1 KOMENTARZ

  1. Film bardzo fajny. Natomiast,w głowie mi się nie mieści, że facet który od kilkudziesięciu lat jeździ po całym świecie i szkoli ludzi, nie nauczył się żadnego obcego języka!! Welcom to Japan…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ