Najnowsza, bardzo mocna kampania społeczna w kanadyjskim Quebecu. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo motocyklistów. Tytuł kampanii: W samochodzie myśl o motocyklach.

Kanadyjska Organizacja Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Quebecu (SSAQ) rozpoczęła kampanię bezpieczeństwa skierowaną do kierowców samochodów. Celem działań jest nakłonienie ich do zwracania większej uwagi na współużytkujących drogi motocyklistów. Prezentowany film, który jest częścią kampanii nosi tytuł “W samochodzie myśl o motocyklach”.

Inaczej niż w wielu podobnych przedsięwzięciach, gdzie prezentuje się zwykle bardzo drastyczne zdjęcia lub filmy, tutaj inicjatorzy skupili się na zwróceniu uwagi na widoczność motocyklisty. Z jednej strony uświadamiają bikerów jak ważny dla ich bezpieczeństwa jest odpowiedni strój. Z drugiej – mają zamiar przekonać kierowców samochodów, że ulice Quebecu mogą stać się bezpieczniejsze jeśli tylko będą oni pamiętać, że wśród użytkowników dróg są także jednoślady.

Życzymy Kanadyjczykom żeby kampania odniosła sukces. Chcielibyśmy w polskich mediach widzieć właśnie takie idee, zamiast brutalnych i niesmacznych pomyłek typu idzie wiosna, będą warzywa.

W samochodzie myśl o motocyklach – film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ