Ducati 1199 Superleggera – motocykl lekki jak piórko i mocny jak autobus pełen superbohaterów. Kosmicznie szybki i kosmicznie drogi. Oglądanie tego filmu jest jak obcowanie z Monicą Bellucci – dla ogromnej większości skończy się na patrzeniu.

Ducati 1199 Superleggera to maszyna niezwykła. Do jej skonstruowania użyto najbardziej wyszukanych i najdroższych materiałów, zupełnie nie licząc się z kosztami. Magnez, tytan i włókno węglowe ścielą się gęsto, w ilościach bliższych puszkom z recyklingu, niż wyrobom jubilerskim.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ważny jest wyłącznie efekt – motocykl w każdym aspekcie przewyższający konkurencję. Ponad 200 KM przy 166 kg wagi mówi samo za siebie. To seryjna maszyna o osiągach wyczynowego superbike, chociaż pojęcie „seryjności” jest tu mocno umowne. Wyprodukowanych będzie tylko 500 egzemplarzy, a cena blisko 200 tysięcy złotych skutecznie utrzyma Superleggerę w sferze marzeń znakomitej większości bikerów.

Ducati 1199 Superleggera

Dla miłośników motoryzacyjnej włoszczyzny dzisiejszy film to dobra okazja do sprawdzenia, czy podłoga w domu jest dobrze wypoziomowana. Niezawodnie zaświadczą o tym dwie równomierne strużki śliny spływającej z kącików ust. Nam, zwykłym śmiertelnikom pozostaje magnez w tabletkach i Tytan w tubce. Nacieszmy chociaż oczy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ