Niedawno Yamaha wypuściła krótki film, na którym 9-krotny mistrz świata Valentino Rossi przedstawiał efektowny prototyp nowej sportowej ćwiartki tej firmy. Yamaha YZF-R25 okazała się znacznie skromniejsza, choć i tak robi wrażenie.

Prototyp nowej Yamahy YZF-R25 był uderzająco podobny do wyczynowych motocykli klasy GP, co mocno podgrzało emocje fanów. Dodatkowo „twarzą” tego produktu został słynny Valentino Rossi, który próbuje być epicki, ale jego angielszczyzna mocno zabarwiona włoskim sosem przypomina kapitana Bertorelliego z „Allo Allo”. Kiedy zaprezentowano wersję produkcyjną motocykla, napompowany balon lekko sflaczał.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha YZF-R25, ćwiartka którą będziemy mogli wyjechać z salonu nie jest tak agresywna jak zapowiadano, ale wciąż zajmuje jedno z czołowych miejsc w swojej klasie. Rzędowa dwucylindrówka o pojemności 249 cm3 daje 35,5 KM przy „wiertłodentystycznych” 12000 obr./min. i 22,6 Nm momentu obrotowego. Motocykl waży jedynie 166 kg.

Valentino Rossi i nowa Yamaha YZF-R25

Zbiornik paliwa o pojemności 14 litrów powinien zapewnić tej maszynie bardzo przyzwoity zasięg. Nie zobaczą jej jednak europejscy klienci – dla nich Yamaha szykuje wersję R3 o pojemności 300 cm3, która konkurować będzie m.in. z Hondą CBR300R i Kawasaki Ninja 300. Jej premiera nastąpi albo na targach Intermot w październiku, albo na EICMA miesiąc później.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ