DraXter to najnowszy koncept Ducati zaprezentowany podczas targów Motor Bike Expo w Veronie. Według Borgo Panigale draXter to bardziej sportowa interpretacja modelu XDiavel.

Ducati pod rządami Audi napiera niczym szwedzkie wojska podczas Potopu – ilość nowych modeli i potężna machina marketingowa niczym taran robi sobie miejsce na wymagającym rynku.


Po sukcesie modelu XDiavel Borgo Panigale postanowiło pójść za ciosem. Koncept draXter wyraźnie idzie w stronę koncepcji dragstera, interpretując eleganckie linie XDiavela w sposób daleko bardziej agresywny i bezkompromisowy.

Ducati draXter (2)W odróżnieniu jednak od pierwowzoru, draXter korzysta ze sportowej technologii modelu Panigale 1299, od którego otrzymał zawieszenie i hamulce. Miłośnicy Ducati docenią z pewnością suche sprzęgło i wydech Termignoni.

Malowanie konceptu draXter nawiązuje do 90. rocznicy powstania Ducati. Firma, założona w 1926 roku, rozpoczynała jako producent podzespołów do odbiorników radiowych. Z motocyklami Borgo Panigale związało się po II wojnie światowej.

Ducati draXter (1)

Ducati draXter (3)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ