Trójmiejska policja poszukuje motocyklisty, który pędził ulicami Gdańska i Sopotu z prędkością ponad 200 km/h. Organa ścigania zainteresowały się krewkim kierowcą po tym, jak umieścił on w sieci film ze swoim wyczynem.

Sporo ponad 200 kilometrów na godzinę wskazuje licznik motocykla, który widać na filmie ujawnionym przez Dziennik Bałtycki. Bez trudu można zauważyć także, że kierowca kilkakrotnie pokonuje skrzyżowanie mimo czerwonego światła.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Motocyklista o pseudonimie „AzinGdańsk” jest obecnie przedmiotem intensywnego śledztwa trójmiejskiej drogówki. Policjanci sprawdzają zapisy monitoringu miejskiego, rejestratorów w samochodach służbowych, proszą także o pomoc taksówkarzy i miejskie przedsiębiorstwa komunikacji.

Rajd ulicami Trójmiasta

„Nagranie stanowi dowód popełnionych wykroczeń i może zostać przez nas użyte” twierdzi Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. „Każdą osobę, która zobaczy film, na którym zarejestrowane zostało łamanie przepisów prawa drogowego prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP” – dodaje.

Mamy nieodparte wrażenie, że inspiracją dla takiej jazdy mogło być poczucie bezkarności, jakie wywołała bierna postawa policji w podobnej sprawie – rajdu ulicami Warszawy w wykonaniu „Froga”.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ