Stereotyp męskiego macho. Seksizm. Propagowanie rozwiązłości. Wyśmiewanie posiadaczy innych motocykli. Ten spot reklamujący salon Harley-Davidson jest naprawdę niezły. I na pewno działa!

Oto telewizyjna reklama jednego z nowojorskich dealerów Harleya. Nieprzyzwoicie seksistowska, okropnie maczystowska, zupełnie niepoprawna politycznie i bez wątpienia – obrzydliwie skuteczna.

Kilku harleyowców zbiera się pod lokalnym pubem i decyduje „iść na ryby”. Oznacza to znalezienie przez każdego z nich dziewczyny i przyprowadzenie jej z powrotem do knajpy. Żadna ze złowionych dziewcząt sama nie prowadzi motocykla. Każda jest piękna, seksowna i ma długie nogi, a jedna z nich przesiada się nawet na skrzyżowaniu na Harleya ze sportowego motocykla.

Podobna reklama w Europie wywołała by sporą burzę i demonstracje Femenu  przed salonami Harley-Davidson. No ale została wyemitowana w Stanach, ojczyźnie HD. Amerykanie zrozumieją konwencję.

Poza tym tam Harleyowi można więcej.

Reklama salonu Harley-Davidson Raul Echeverz

6 KOMENTARZE

  1. hmmmm, dziwne ze w tym spocie nie pokazali jak przy okazji kapy sprzęgłowe od swych zabawek chłopaki zbierali na ulicy oprócz tych panienek……… ale co tam , to je harley, motorek za darmo, płacimy tylko za legende.

  2. Kunszt aktorski gościa mówiącego „Let’s go fishing” przypomina najlepsze wzorce produkcji TVN i Polsatu typy „Detektywi” czy „Trudne sprawy”.

  3. Hmmm… Stereotypowe myślenie posiadaczy amerykańskiej armatury, że są panami świata, a reszta to są owady, przebija się po całości. Reklama – drewno. Niestety, przez taką popkulturkę więcej osób da się nabrać na Jedyny Słuszny Harleyizm.

    Bez obrazy dla tych, którym, choć są jej posiadaczami, błyskotka z USA nie zryła do końca bani (;

    Btw. Wybrałbym Ninję.
    Lewa w górę!

  4. No, i nie skomentuję faktu, że gość na Electrze nie chciał przybić piątki temu na Kawie. Tak, drodzy państwo, promuje się chamstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ