Cztery silniki z motocykla Horex wciśnięte w ramę dragstera. Oto świat Rotgera Feldmanna – niemieckiego twórcy komiksów i animacji. Pozornie szalona idea zmieniła się w całkiem realne kilkaset kilogramów pędzącego metalu.

Red Porsche Killer to w komiksie Feldmana motocykl stworzony tylko w jednym celu. Miał on upokorzyć w wyścigu na 500 metrów ikonę sportowej motoryzacji – Porsche. Rysownik puścił wodze fantazji i wymyślił imponujący pojazd napędzany czterema połączonymi silnikami. Po sporym sukcesie wydawniczym autor postanowił zbudować działającą replikę tej maszyny i odtworzyć słynny wyścig.

Red Porsche Killer

Jako motocyklowy entuzjasta-samouk, Feldman wiedział, że wykonanie tego projektu jest możliwe, ale bardzo trudne. Ostatecznie pokonano trudności i potwór ujrzał światło dzienne. Do napędu użyto czterech silników Horex z lat pięćdziesiątych, a całemu pojazdowi nadano surową i agresywną linię dragstera o imponującej długości. Wykonano dwa egzemplarze tego motocykla.

Pewnego sierpniowego dnia na pasie startowym małego lotniska w szranki stanęło czerwone Porsche i komiksowy supermotocykl. W czasie pierwszego biegu źle smarowana konstrukcja jednośladu nie wytrzymała i pojazd się rozpadł. Drugi egzemplarz, zgodnie ze swoją nazwą, nie dał już szans niemieckiemu coupe, ku uciesze tysięcy zgromadzonych na miejscu fanów komiksu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ