OR2T to nowy koncept Yamahy, którego cechą charakterystyczną są… cztery koła. Mimo, że tak w zasadzie mógłby brzmieć najkrótszy opis samochodu, OR2T bardziej jednak przypomina motocykl.

Eksperymenty Yamahy z ilością kół w jednośladach zaczynają przybierać nieco kuriozalne formy. Owszem, model Tricity, bardzo nam się spodobał, ale do dziś nie możemy zrozumieć po co zamontowano w nim dodatkowe koło.Inżynierowie Yamahy muszą mieć jednak klucz do tej zagadki, bo sympatyczny skuter nie jest ostatnim słowem Iwata w kwestii dodatkowych kół. Kilka dni temu, podczas targów Tokio Motor Show Japończycy pokazali MWT-9 – trójkołową wariację na temat MT-09 i Sports Ride Concept, czyli sportowy samochód z raczej motocyklową pojemnością silnika – 1000 cm3.

Yamaha MWT-9

Na tym jednak nie koniec eksperymentów z kołami. Najnowszym pomysłem Iwata na zagospodarowanie niszy motocykli dla zblazowanych i wiecznie nienasyconych nowościami yuppie jest OR2T – czterokołowy pojazd, który wygląda jak dwa sprasowane pod ciśnieniem motocykle.

Jest to rozwinięcie idei Tesseract – czterokołowego motocykla hybrydowego zaprezentowanego w roku 2007. Konstruktorzy twierdzą, że takie rozwiązanie znacznie poprawia stabilność motocykla, zwłaszcza podczas jazdy po nierównościach na łuku. Czy to faktycznie działa? Być może kiedyś przyjdzie nam to sprawdzić, na razie trochę nas to śmieszy.

Yamaha Sports Ride Concept
Yamaha Tesseract Concept

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ