Inteligentny dron podążający za Tobą z kamerą uchwyci najlepsze momenty ekstremalnej jazdy i najpiękniejsze widoki w podróży. System HEXO+ może wkrótce zrewolucjonizować filmowanie z powietrza i uczynić je dostępnym dla mas.

Minimum, którego potrzebujesz to dron HEXO+, zamontowana w nim kamera oraz specjalna aplikacja na smartfona. Ustawienie sposobu filmowania jest proste: model 3D obszaru widzenia kamery pozwala ustawić w aplikacji dystans między dronem a obiektem i i opcje filmowania.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Airdog (4)Po naciśnięciu polecenia filmowania dron automatycznie odlatuje i ustawia się w pozycji określonej przez użytkownika, gdzie oczekuje na ruch obiektu. Dron zapewnia gładkie ruchy kamery między innymi dzięki wykorzystaniu systemów przewidywania trajektorii ruchu. Gwarantuje idealne kadrowanie i daje możliwość filmowania z miejsc niedostępnych w tradycyjnych metodach.

Airdog (6)Dron ma wymiary 62x52x12 cm, a jego masa to 980 g. Na czas transportu śmigła można zdemontować, a rama i nogi drona są składane. Mocowanie kamery jest kompatybilne z najpopularniejszą obecnie kamerą do sportów ekstremalnych GoPro. Dodatkowo dron wyposażony jest w kontroler lotu, czujnik śledzenia GPS oraz system automatycznego startu i lądowania.

AirDog Hexo+

Zakres odległości drona od obiektu wynosi do 50 m. Słabą stroną projektu jest szybkość poruszania się drona do 70 km/h oraz czas lotu 15 minut. Jednak biorąc pod uwagę niewątpliwy sukces jeszcze przez rozpoczęciem produkcji, twórcy z pewnością będą pracować nad kolejnymi udoskonaleniami.

Airdog (1)Projekt miał wejść w życie jeśli zainteresowanie przełożyłoby się na łączną kwotę „datków” 50 000 dolarów. W chwili powstawania tego tekstu cel przekroczony został wielokrotnie (uzbierano prawie 900 000 dolarów), a kwota zwiększała się z każdym odświeżeniem strony Kickstarter.

Airdog (2)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ