Góry Sowie przyciągają swą tajemniczością i wspaniałymi trasami motocyklowymi. Przygodę znajdą tutaj tak zwolennicy asfaltu, jak i miłośnicy off-roadu. Choć ci drudzy muszą zdobyć odpowiednie zezwolenia, z pewnością warto. 

Film został nagrany podczas sierpniowej trasy off-roadowej w Górach Sowich. Głównym celem imprezy było zdobycie najwyższego szczytu pasma czyli Wielkiej Sowy (1 015 m.npm.). Rajd rozpoczął się w urokliwej miejscowości Walim, skąd przez polne drogi, leśne ścieżki i zbocza gór uczestnicy dotarli na szlak turystyczny prowadzący na sam szczyt.

Góry Sowie – offroad

Droga była stroma i bardzo kamienista – nie każdy był w stanie poradzić sobie z podjazdami. Były upadki, momentami nawet groźne. Podjazd wszystkich motocykli trwał dość długo ale satysfakcja z osiągnięcia celu była naprawdę duża. Widok z punktu widokowego znajdującego się na szczycie zrekompensował trudy zmagań.

Przysłowie „raz pod górkę a raz z górki” nie omija i bikerów. Skoro wjechali na górę musieli zjechać. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Znów nie obyło się bez upadków, ale tym razem zjazd trwał o wiele szybciej, choć był też bardziej męczący.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ