Zimowa aura nie wystraszyła motocyklistów w kilkunastu polskich miastach od wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Mikołaje na motocyklach”. Było nie tylko mroźno, ale i ślisko:  podczas jazdy trzeba było bardzo uważać. 

Motomikołaje to akcja, zapoczątkowana dziesięć lat temu przez środowisko trójmiejskich motocyklistów. Ma na celu zbieranie słodyczy, środków finansowych i pomocy materialnej dla biednych dzieci. Z czasem podchwyciły ją inne miasta.

Trójmiasto

Największa impreza (już jubileuszowa 10. edycja!) Motomikołajów tradycyjnie odbyła się w Trójmieście. To tutaj w 2002 roku po raz pierwszy motocykliści rozpoczęli akcję – wtedy było ich zaledwie dziewięciu. W niedzielę 1500 Mikołajów na 900 motocyklach, skuterach i quadach przemierzyło Trójmiasto, jak co roku zbierając pieniądze na zakup obiadów dla najbiedniejszych dzieci z okolicznych szkół i ośrodków szkolno–wychowawczych. Motomikołaje rozdawali też dzieciom słodycze.
Parada  wyruszyła z parkingu przy gdańskim stadionie PGE Arena, przejechała głównymi ulicami Gdańska i Sopotu do Gdyni na Skwer Kościuszki. Warunkiem uczestnictwa było wpłacenie minimum 25 zł na obiady dla dzieci oraz posiadanie motocykla, skutera lub quada i kompletnego stroju Mikołaja. Dzięki akcji zebrano prawie 37 tys. zł na obiady w szkołach dla najuboższych dzieci z woj. pomorskiego. W trójmiejskiej paradzie już po raz czwarty uczestniczyli motocykliści z Finlandii.

Elbląg

Elbląscy motocykliści zebrali się, aby wspólne pojechać do Domu Dziecka na ul. Chrobrego z prezentami i dobrą zabawą. Wielu motocyklistów zrezygnowało pomimo wcześniejszych deklaracji, jednak na szczęście asfalt okazał się czarny. Mokry, ale umożliwiający poruszanie się jednośladem. (Tekst i zdjęcia Krzysztof Borawski)

Kościerzyna

Kilkudziesięciu Motomikołajów zjechało na kościerski rynek w ramach mikołajkowej imprezy dla najmłodszych organizowanej przez powiat, miasto i lokalne środowisko motocyklowe. Impreza nastawiona była na cele edukacyjne i promocję motocyklizmu.

Lublin

Lubelscy motocykliści mieli wystartować z paradą z Placu Zamkowego i przemieścić się ulicami Lublina do młodych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Chodźki.

Wadowice

Na wadowickim rynku zmotoryzowana grupa 50 Mikołajów rozdawała prezenty dzieciom. Motocyklowy korowód przejechał ulicami Wadowic, by potem rozbić obóz na głównym placu starówki, gdzie najmłodszych częstowano cukierkami.

Koszalin

Motomikołaje zorganizowali akcję pomocy dla Domu Samotnej Matki.

 

Film z Trójmiasta

Drugi film

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ