Piaggio, producent kultowego skutera Vespa, zaprezentował ciekawy rysunkowy film dokumentujący 70-letnią historię tego włoskiego jednośladu. Na filmie oprócz seryjnie produkowanych modeli znalazły się również prototypy i pojazdy specjalne. 

Choć może się wydawać, że w kwestii Vespy nic więcej powiedzieć się już nie da, z tym skuterem jest trochę jak z Porsche 911. Mimo niemal niezmiennego od lat stylu to detale i coraz doskonalsza mechanika sprawiają, że  ten kultowy jednoślad wciąż ewoluuje podbijając serca kolejnych pokoleń entuzjastów. Z popularnego środka transportu, jakim był przez lata, skuter Vespa stał się symbolem Włoch i okazją do do manifestowania określonej życiowej filozofii.

Krótka historia skutera Vespa


Swoistym hołdem, jaki Piaggio złożyło tej marce jest model 946, który stanowi perfekcyjne połączenie wyszukanego włoskiego wzornictwa i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Na oficjalnej stronie internetowej producenta można już rezerwować 946, niestety jego cena to najpoważniejsza wada tego wspaniałego jednośladu. Wynosi 9 600 euro (41 000 zł).

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ