Zespół magazynu motoryzacyjnego EVO przygotował konfrontację dwóch bestii: Morgana Plus 8 Speedster i BMW R nineT. Tor nie jest środowiskiem naturalnym żadnej z tych maszyn co czyni wyścig jeszcze bardziej interesującym.

Na swoim kanale na YouTube magazyn motoryzacyjny EVO publikuje filmy z serii „Car vs Bike”. W kolejnym starciu na torze spotkały się Morgan Plus 8 Speedster i BMW R nineT. Różnica czasów obu maszyn to ponad 2 sekundy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Morgan Plus 8 Speedster kryje pod długą maską 4,8-litrowy silnik V8 z mocą maksymalną 367 KM. Auto ma smukłe nadwozie, bez dachu i przedniej szyby. Po redukcji Morgan ma masę 1 100 kg. Z drugiej strony mamy BMW R nineT z kultowym silnikiem bokser o pojemności 1170 cm2, mocą 110 KM i masą 222 kg.

R nineT kontra Morgan

Surowe warunki toru, gdzie liczy się wszystko, co może mieć wpływ na prędkość nie dały motocyklowi szans. Niski kąt złożenia, który powodował przycieranie podnóżkami niemal w każdym zakręcie skutecznie obniżył czas przejazdu niemieckiego roadstera.

1 KOMENTARZ

  1. …”bestia, mocarz” ,- ależ rozpędziliście się w swym krasnomówstwie w odniesieniu do ledwie 110-tu kucy BMki, dobrze że kolejnymi motocyklami do testowania nie były np. 200-stu konne Diavel albo V-MAX ponieważ brakło by określeń w słowniku ludzi cywilizowanych :) … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ