„Not so easy”, film instruktażowy nakręcony z udziałem aktora Petera Fondy oraz kaskadera Evela Knievela pokazuje, że mimo rozwoju technologii w dziedzinie bezpieczeństwa na motocyklu niewiele się zmieniło. Znane od lat zasady są aktualne i dzisiaj.

Filmy promujące bezpieczeństwo motocyklistów nie są szczególnie nowym pomysłem. Ten, który dziś prezentujemy został nakręcony ponad 40 lat temu. Wziął w nim udział Peter Fonda, który swoją rolą w „Easy Riderze” zapisał się w pamięci milionów widzów i ustanowił wzorzec wizerunku motocyklisty z charakterem. Inną gwiazdą z tamtych lat, którą zobaczymy w filmie jest Evel Knievel, znany kaskader, który zasłynął m.in. skokiem przez kanion rzeki Snake River.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Produkcja jest nakręcona na prawdziwej taśmie filmowej i przepełniona klimatem lat 70. Towarzyszy jej także stylowa muzyka. Okazuje się, że pomimo otoczki retro i zapachu naftaliny, zawarte tam zasady bezpiecznego poruszania się motocyklem w ruchu ulicznym nie zmieniły się ani trochę. Wciąż obowiązuje „zasada niewidzialności” a ograniczone zaufanie i zdolność przewidywania przedłużają nasz pobyt na ziemskim łez padole.

Not so easy


Oczywiście przyjmujemy i stosujemy się do zawartych w filmie życiowych prawd motocyklowych. Także tych o odpowiednich ciuchach w każdej sytuacji. Coś nam jednak mówi, że wolelibyśmy skończyć pod najbliższym TIR-em niż wbić się w skórzane wdzianko o fasonie zbliżonym do tego, w jakim wystąpił Evel Knievel…

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ