Kalifornijska drogówka ogłosiła, że rezygnuje ze współpracy z BMW. Zamiast niemieckich motocykli R1200RT policjanci z amerykańskiego stanu otrzymają rodzime Harleye-Davidsony Electra Glide. Powodem ma być wątpliwa jakość BMW.

Kalifornijska Policja Autostradowa podpisała umowę na dostawę nowych motocykli. W miejsce obecnych BMW R1200RT na służbie pojawią się amerykańskie motocykle Harley-Davidson Electra Glide. Ostatnia taka umowa z H-D podpisana została 25 lat temu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Motocykle zakontraktowane w roku 1989 zostały wycofane ze służby osiem lat później. Od tamtego czasu policja używała maszyn BMW. Od ubiegłego roku specjalnie podrasowane modele H-D Electra Glide są dostarczane policji przez dealerów amerykańskiego producenta.

Harley wraca do drogówki

W porównaniu do wersji seryjnej policyjna Electra ma zwiększone moc, moment obrotowy i prędkość maksymalną. Oficjalnie policja nie wyjaśnia powodów zmiany dostawcy, ale amerykańscy policjanci po cichu przyznają, że wpływ na tę decyzję mogła mieć spora ilość usterek motocykli BMW, czego konsekwencją były liczne akcje serwisowe.

3 KOMENTARZE

  1. …Piotr, pretensje do garbatego że ma proste dzieci ? Jest jak jest i nie jest to wymysł redakcji,- swoją drogą wybór HD do takich zadań jest o tyle dziwny w konfrontacji z o niebo lżejszą, zwinniejszą i zwrotniejszą BMW (cokolwiek by o niej nie mówić) że domysły można snuć w nieskończoność. Amerykanie z natury są patriotami nic więc dziwnego że lobbują swój rodzimy przemysł, częste akcje serwisowe BM-ki fakt – psują wizerunek marki, jednak w pewnym stopniu stopniu również go podnoszą wykazując jakby nie było dbałość o klienta, przynajmniej tego amerykańskiego, „nam Polakom przysłali te najlepsze pozbawione wad egzemplarze” … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ