Świat turystycznych enduro wzbogaci się niedługo o dwa nowe modele z silnikami 250 cm3. W jednej z japońskich gazet ukazało się zdjęcie przedstawiające prawdopodobny wygląd premierowych Kawasaki Versys 250 i Suzuki GSR-250XT, które mogą zadebiutować jeszcze w tym roku.

Łaska motocyklowej klienteli na pstrym koniu jeździ – jeszcze kilka lat temu poważny wehikuł zaczynał się u nas od mniej więcej 500 cm3, a wszystko poniżej traktowane było jak nieco lepszy rower. Dziś małe motocykle stały się pożądane i wręcz modne, a producenci prześcigają się w rozwijaniu segmentu ćwiartek. Ruszyło się zwłaszcza w dziale wyprawowych enduro – nad własnymi maluchami pracują wszyscy wielcy – Honda, Suzuki, Kawasaki, Yamaha czy KTM.


Niedawno „Autoby”, jedna z dobrze poinformowanych japońskich gazet motoryzacyjnych opublikowała wzmiankę o nadchodzących ćwiartkach Suzuki i Kawasaki. Ot, kolejne plotki przed premierą, tym razem jednak okraszone interesującymi szczegółami, dotyczącymi zwłaszcza małego Suzuki.

Jap-Cover

Po pierwsze w końcu pokazano zdjęcie przedstawiające kawałek przodu motocykla. Po drugie, Japończycy uparcie nazywają ten model GSR-250XT. Nazwa ta przewrotnie łączy typowo szosową serię GSR z mocno uterenowionym V-Stromem 650 XT i może być marketingowym strzałem w dziesiątkę w przypadku uniwersalnej maszyny na co dzień. Czekamy więc do jesiennych targów, gdzie wszystkie karty powinny wylądować na stole.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł5 polecanych płynów do chłodnic
Następny artykułPożegnanie legendy. Kawasaki wycofuje z produkcji model W800
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ