Ponad dwa tysiące kilometrów przejedzie ekipa motocyklistów, która zabezpiecza kolarski wyścig Tour de Pologne. Motovoyager będzie na bieżąco relacjonował dla was tę niezwykle trudną pracę.

Kilka dni temu odbyła się w Warszawie prezentacja trasy 73. wyścigu Tour de Pologne. W trakcie niej zaprezentowali się także motocykliści z Motocyklowej Grupy Multimedialnej Hornet, którzy już po raz ósmy będą zabezpieczać trasę wyścigu i pomagać w organizacji wyścigu uznawanego za jeden z największych na świecie.Najbliższa edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Kolarze przejadą przeszło tysiąc kilometrów, natomiast motocykliści razem z dojazdówkami co najmniej dwa i pół raza tyle.
 
Grupa MGM Hornet składa się z kilkudziesięciu bardzo doświadczonych motocyklistów, których zadaniem jest prowadzenie wyścigu, przewożenie sędziów, kamerzystów i fotoreporterów. Wśród członków Horneta są sędziowie kolarscy Polskiego Związku Kolarskiego i ratownicy medyczni. Bez ich ciężkiej pracy, wymagającej ciągłej koncentracji ze względu na nieprzewidywalność wydarzeń, jakie mogą mieć miejsce w peletonie, wyścig nie mógłby się odbyć.

W tym roku 24 motocyklistów, dzięki importerowi Kawasaki – firmie Probike, pojedzie na motocyklach Kawasaki Versys 1000 i Versys 650 oraz GTR 1400. Będzie to doskonały test tych motocykli.Na trasie nie zabraknie naszej redakcji – każdego dnia imprezy będziemy pokazywać wam jak wygląda praca wykonywana przez motocyklową ekipę z Horneta. A zapowiada się to niezmiernie ciekawie.

Motocykle na tour de Pologne

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ