Ujawnione dokumenty patentowe sugerują, że kolejne generacje sportowych Suzuki – GSX-R750 i i GSX-R1000 będą wyposażone w doładowane silniki. Technologia ta może też dotyczyć nadchodzącej nowej Hayabusy 1400.

Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie sprzedaż sportowych motocykli klasy 600-750 cm3 spada na łeb. Suzuki ze względów historycznych jest bardzo przywiązane szczególnie do klasy 750, gdzie legendarny Gixer zawsze święcił triumfy. Jednym z kół ratunkowych dla tego segmentu może być omawiana od dawna możliwość zastosowania doładowania w silniku.1

Pojawiały się już zapowiedzi doładowanego cafe racera Recursion 600 oraz kolejnego wcielenia kultowej Hayabusy. Nie było jednak żadnych konkretów. Tym razem ponownie korzystamy z nieocenionego źródła informacji, jakim są szkice patentowe, bo pojawiły się w nich oficjalne dane dotyczące sportowej linii GSX-R – zarówno 750 jak i 1000 otrzymają silniki ze sprężarkami.

2

Widoczne na rysunkach elementy kompresora i potężne wloty powietrza w przedniej części obu motocykli nie pozostawiają wątpliwości. Możliwe, że rozwiązania te dotyczyć również będą następcy Hayabusy – większy z przedstawionych na szkicach motocykli może być zarówno Gixerem 1000 jak i Hayką – Japończycy do tej pory nie wypowiedzieli się w tej kwestii. Doładowane sporty mogą wyjechać na ulice już w sezonie 2017.

3

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTygrys w ładniejszym dresie. Triumph ujawnia dane techniczne nowego Tigera Sport
Następny artykułVolkswagen Polo 5
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ