Ogrzewane rękawice Macna Atom miały nam zastąpić podgrzewane manetki podczas zimowej podróży na Elefantentreffen. Ze swego zadania wywiązały się wzorowo, choć próba włączenia ich podczas jazdy wymaga przyspieszonego kursu jogi.

Tekst i zdjęcia: Mariusz Ignatowicz

Kiedy przygotowywaliśmy wyjazd na zimowy zlot motocyklowy Elefantentreffen, staraliśmy się pomyśleć o każdym szczególe. Do końca nie byliśmy pewni z jaką przyjdzie nam się zmierzyć pogodą – jedne prognozy mówiły o wiosennych temperaturach, inne o aurze typowo zimowej. Nie mieliśmy wątpliwości, że pewność co do pogody będziemy mieć dopiero podczas samej podróży.

Nasze motocykle nie były wyposażone w podgrzewane manetki – Rafał podróżował testowym Kawasaki Z250SL, a ja leciwą, choć doskonale utrzymaną Yamahą XJ600 Diversion. Przetestowaliśmy więc rozwiązanie alternatywne – rękawice Macna Atom ogrzewane niewielkimi akumulatorami. Brytyjski producent obiecuje czas ogrzewania do 4 godzin.

Atomowa jakość

Rękawice Macna Atom(3)Już pierwszy rzut oka na atomówki (jak pieszczotliwie nazwaliśmy te rękawice) nie budzi żadnych wątpliwości – to absolutnie sprzęt z górnej półki. Kozia skóra, precyzyjne szwy, komfortowe wykończenie wnętrza – to wszystko budzi zaufanie i uzasadnia sporą, jak na rękawice, cenę – 799 zł.

System grzewczy zasilany jest niewielkim akumulatorem, który wkłada się do kieszonki zlokalizowanej w górnej części mankietu rękawicy. Kieszonka zamykana jest na porządne rzepy, choć zapiąć je trzeba uważnie i porządnie bo w innym przypadku akumulator może się wysunąć.

Ładowanie baterii trwa – w zależności od warunków – około 3 godzin. Jednak, jak pokaże nasz wyjazd, w zupełności wystarczy podładowywanie ich na postojach podczas tankowania i posiłku. Co ważne – akumulator nie przeszkadza podczas jazdy.

Rękawice Macna Atom(4)Włączanie zasilania odbywa się za pomocą dużego przycisku umieszczonego na górze rękawicy. Podczas postoju jest on bardzo łatwo dostępny i bez najmniejszego problemu można go obsługiwać rękawicą.

System ma dwa stopnie grzania – lżejszy, kiedy przycisk podświetlony jest na zielono, i mocniejszy – wówczas przycisk świeci czerwienią. Dla mnie słabsze ogrzewanie – (zielona dioda) – był w zupełności wystarczający, nawet podczas szybkiej jazdy autostradą w temperaturze około zera.


Macna Atom PLUSY-MINUSY

+ Wysoki komfort

+ Świetna jakość

+ Wydajny system ogrzewania

+ Szybkość ładowania

– Niewygodny sposób włączania

– Zbyt słabe mocowanie akumulatorów


Atomówki dają możliwość obsługiwania urządzeń dotykowych – to ważne udogodnienie, kiedy podczas zimowej podróży nie muszę zdejmować ich za każdym razem, kiedy chcę zrobić zdjęcie komórką czy włączyć na chwilę GPS. Zaopatrzone też są w solidny protektor chroniący kostki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!