Toby Price zwyciężył w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Do mety dojechali obaj polscy motocykliści. W klasyfikacji generalnej Jakub Piątek zajął 20. pozycję, zaś Maciej Berdysz 65.

Ostatni etap rajdu przebiegał bardzo spokojnie – pewny zwycięstwa lider klasyfikacji Toby Price nie szarżował ustępując pola Chilijczykowi Pablo Quintanilli. Drugą pozycję zajmował Argentyńczyk Kevin Benavides. Price ostatecznie dotarł na metę etapu na trzeciej pozycji.

Ostatecznie zwycięzcą tegorocznego Rajdu Dakar został Toby Price, drugą pozycję, ze stratą niemal 40 minut zajął Stefan Svitko ze Słowacji, trzeci był Pablo Quantanila ze stratą ponad 48 minut do lidera.

Piątek2W klasyfikacji generalnej Jakub Piątek z Orlen Teamu zajął dobre 20. miejsce. Maciej Berdysz, który jako pierwszy Polak w Dakarze ukończył rywalizację bez wsparcia serwisu, uplasował się na 65. pozycji.