Kanion Pivy, Czarnogóra. Strome zbocza, niezliczone tunele i cudownie lazurowa toń rzeki. Droga E762 to z pewnością jedna z najpiękniejszych tras motocyklowych na świecie. Trudno przejechać tędy nie zachwycając się wspaniałym połączeniem inżynierii i natury.[sam id=”24″ codes=”true”]

Droga E762, biegnąca wzdłuż rzeki Pivy nie ma kluczowego znaczenia dla transportu. Pozwala to w spokoju cieszyć się niezwykłymi widokami, jakie oferuje jeden z najpiękniejszych kanionów Europy. Mimo, że Kanion Pivy nie jest on ani najgłębszy, ani najdłuższy, ma unikalną, romantyczną atmosferę, która potrafi zachwycić jak nic innego.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kanion Pivy (4)Kanion Pivy, Czarnogóra
Kanion Pivy, Czarnogóra
Kanion Pivy, Czarnogóra

Droga, o nieco już zaniedbanej nawierzchni, wije się łagodnymi łukami po zboczach kanionu odsłaniając ujmujące piękno rzeki i dziką naturę tutejszej przyrody. Mosty przewieszone nad nurtem Pivy sprawiają wrażenie delikatnych kładek; dopiero z bliska widać, że to solidne konstrukcje, a wrażenie to bierze się z ich zestawieniu z potęgą skalnych zboczy.

Kanion Pivy, Czarnogóra
Kanion Pivy, Czarnogóra
Kanion Pivy, Czarnogóra

Zachwycające widoki warte są częstych postojów i wielu pamiątkowych zdjęć – takiego połączenia wydartych skałom tuneli, wiszących nad przepaściami mostów i szos zawieszonych na krawędziach zboczy trudno szukać gdziekolwiek indziej.

Kanion Pivy, Czarnogóra
Kanion Pivy, Czarnogóra