Schuberth C3 Pro Women. Cichy i lekki [PIERWSZE WRAŻENIA]

-

Otwieranie blendy umieszczone w dolnej części szczęki pozwala na szybką reakcję w zależności od natężenia światła. W ciepłe dni blenda pozwala na jazdę z podniesioną szybką, bez dyskomfortu, spowodowanego podmuchami wiatru w oczy, jednocześnie zachowując doskonałą widoczność.
DSC_7371
Bardzo przydatny, szczególnie w wilgotne dni jest Pinlock montowany w szybce kasku. Z jego szybkim i prostym montażem poradzi sobie każdy, nawet ja.
Pinlock sprawdza się zarówno podczas wolnych przejazdów w mieście jak i na trasie, szybko odparowując pole widzenia. Co ma zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.
DSC_3822a

Kask w wersji Light

Jako kask szczękowy Schuberth C3 Pro Women zaskakuje swoją lekkością. Mówi się, że kaski szczękowe są ciężkie, jak dla mnie niecałe 1600 g wagi Schubertha C3 Pro Women nie jest ciężarem.
Kask doskonale sprawdził się podczas długiej jazdy, nie obciążył mych wątłych ramion i szyi. A  dzięki jego ergonomii doskonale zachowywał się nawet przy dużych prędkościach, nie obciążając mięśni barku. Wszystko to powoduje, że kobieca głowa nie jest dociążona, a ja byłam zdecydowanie mniej zmęczona walką z wiatrem.
DSC_7326
Mówi się, że kask Schuberth C3 Pro Women należy do najcichszych szczękowców i jest to prawda, choć daleko mu do pełnego komfortu. Aerodynamiczna skorupa i ergonomiczne poduszki wokół szyi powodują, że uszy nie męczą się tak bardzo, jednakże po przejechaniu kilkuset kilometrów potrzebowałam odpoczynku.
[sam id=”11″ codes=”true”]

Podsumowując: to w zasadzie kask moich marzeń. Schuberth C3 Pro Women nie okazał się ideałem, choć posiada wiele zalet, a wady nie powodują jego dyskwalifikacji. Jak dla mnie nadal jest numerem jeden bo przecież ideały nie istnieją.

Kask testowany podczas jazdy na motocyklach Honda Transalp oraz Aprilia Tuono.

DSC_7323

2 KOMENTARZE

  1. mam ten kask ale męski,jak dla mnie nie potrzeba nic lepszego,jet bardzo fajny,miałem już kilka Schuberth -ów ale ten zostanie na dłużej,albo i na zawsze :)

  2. nie bardzo kumam na czym niby ma polegać owa “”kobiecość” tego kasku.Czaszki mężczyzn i kobiet bowiem nie różnią się kształtem , ale grubością ścianek kości, która z kolei zależna jest od wieku. Z grubsza wygląda to tak że czaszki dojrzałych kobiet są niemal identyczne jak czaszki młodych mężczyzn lub starszych ale o bardzo drobnej budowie i nawet badania anatomiczne czasem z trudem wychwytują różnicę. A to że lepiej wychwytują wilgoć i mają lepszą wentylację to niby co ma oznaczać??? Ze w “męskim” kasku nie można takiej uzyskać. Śmiech i kpina, bo każdy wie że kaski kobiet i mężczyzn mogą różnić się co najwyżej malowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY