Triumph Tiger 800 XCS stworzony i wyposażony we współpracy z firmą ICON udowadnia, że rajdowe enduro nie musi być czołgiem pozbawionym polotu i poczucia humoru. Solidna mechanika łączy się z odniesieniami do kultury masowej.

Firma ICON znana jest z produktów przeznaczonych dla motocykli sportowych, a jej linia ICON 1000 cieszy oczy miłośników klimatu vintage. Teraz z linią Raiden postanowiła mocno wejść w świat wyprawowych enduro i z tą myślą we współpracy z amerykańskim przedstawicielstwem Triumpha stworzyła dwa niezwykłe Tigery 800 XCS.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Triumph Tiger Raiden (2)Jeden z nich pomalowano na biało, z akcentami odnoszącymi się do znanych z Las Vegas przedstawień iluzjonistycznych. Drugi, żółto-niebieski luźno nawiązuje do dawnych wyścigówek, swobodnie eksponujących loga producentów używek. Jak kąśliwie zauważył przedstawiciel firmy, to jedyne na co mogli sobie pozwolić w ponurych czasach, kiedy można reklamować najwyżej napoje energetyczne.

Triumph Tiger Raiden (1)Motocykle wyposażono we wszystko co potrzebne na najbardziej wymagających trasach świata. Wzmocnione zawieszenie Ohlins, dodatkowe zbiorniki paliwa, mocne koła i opony oraz wyścigowy system nawigacyjny to tylko niektóre z szeregu przeróbek. Podrasowane Tigery zadebiutują w czasie rajdu NORRA Mexican 1000.

Triumph Tiger Raiden (4)

Triumph Tiger Raiden (3)

Triumph Tiger Raiden (7)

Triumph Tiger Raiden (6)

Triumph Tiger Raiden (5)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!