Położony w Prowansji przełom rzeki Verdon to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Europy. Rzeka wyrzeźbiła tutaj jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Okoliczne drogi to prawdziwy lep na motocyklistów.

Same liczby opisujące przełom rzeki Verdon mówią bardzo dużo o potędze tego dzieła natury. Ciągnący się przez 21 km kanion ma w najgłębszym miejscu 700 metrów głębokości. Jego szerokość na poziomie rzeki wynosi od 6 do 100 metrów, a górne krawędzie oddalone są od siebie od 200 do 1500 metrów. Skąpane w południowym słońcu białe skały robią ogromne wrażenie.

  

Dodatkową atrakcją jest możliwość udziału w spływach kajakowych i spróbowania wspinaczki skałkowej. Motocyklistów szczególnie ucieszy rozbudowana sieć dobrej jakości dróg z perfekcyjnymi winklami i dużą ilością punktów widokowych. Łagodny śródziemnomorski klimat czyni tę krainę dostępną przez cały rok.

verden 1

Wizyta w kanionie Verdon to obowiązkowy punkt wypraw wzdłuż położonego niedaleko Lazurowego Wybrzeża. Można też odwiedzić Marsylię, jedno z najstarszych i największych portowych miast Europy. Połączenie wypoczynku na gorących plażach z podziwianiem piękna krajobrazu i łykaniem setek zakrętów to recepta na niezapomniany urlop.

verden 2

verden 3

verden 4

verden 5
  
verden 7

verden 8

verden 9

verden 10

verden 11

verden 12

verden 13

verden 16

verden 17
  
verden 18

Verdun-Gorge-France

verden 6

verden 7

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ