Region położony w środkowych Włoszech, na granicy Lacjum i Abruzji to górzysta kraina pełna fantastycznych widoków. Kręte drogi z dobrym asfaltem czynią tę okolicę bardzo atrakcyjną dla motocyklistów przez prawie cały rok.

Godne szczególnego polecenia są góry Monti  Simbruini, należące do pasma Apeninów, zwane także „Rzymskimi Alpami”. Wypływa z nich rzeka Aniene, jeden z dopływów Tybru. Rejon ten położony jest zaledwie ok. 100 km od Rzymu, warto więc wybrać się tam przy okazji wizyty w Wiecznym Mieście. Nieskończona ilość konkretnych winkli może być świetną odskocznią od rzymskich zabytków.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Oprócz imponującego ukształtowania terenu znajdziemy w tej okolicy wiele urokliwych, bardzo starych miasteczek, mocno powiązanych z historią Imperium Rzymskiego. Warto zatrzymać się, by odetchnąć ich niezmiennym od wieków klimatem i wypić kawę w jednej z malutkich kafejek.

monti simbuini 2

Szerokie drogi z idealnie wyprofilowanymi zakrętami zachęcają do jazdy w sportowym stylu i tylko fotoradary przypominają nam, że to nie MotoGP. Jest to typowo górska okolica, warto więc pamiętać, że szczególnie w zimniejszych miesiącach możemy się natknąć na pokłady śniegu. Monti Simbruini powinny być żelaznym punktem programu w czasie przejazdu przez środkowe Włochy.

monti simbuini 3

monti simbuini 4

monti simbuini 5

monti simbuini 6

[sam id=”12″ codes=”true”]

monti simbuini 7

monti simbuini 8

monti simbuini 9

monti simbuini 10

monti simbuini 11

monti simbuini 12

[sam id=”12″ codes=”true”]

monti simbuini 13

monti simbuini 14

monti simbuini 16

monti simbuini 17

monti simbuini 18

monti simbuini 19

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ