KTM ogłosił cenę i datę wprowadzenia do sprzedaży flagowego modelu 1290 Super Duke R. Wbrew przewidywaniom wielu pesymistów mówiących o kosmicznej cenie, wieści z Mattighofen okazują się są zaskakująco przyjemne.

Nowa szosowa bestia Pomarańczowych z będzie sporo tańsza, niż wielu przypuszczało. W Niemczech ma kosztować ok. 15 000 euro (63 000 zł), co zważywszy na nieprzeciętne parametry tej maszyny nie jest rozbojem w biały dzień. Oczywiście końcowa cena uzależniona będzie od warunków podatkowych w poszczególnych krajach, ale raczej pozostanie na poziomie osiągalnym dla szerokiej rzeszy entuzjastów.

Super Duke ma się pojawić w europejskich salonach w grudniu, a za oceanem na początku przyszłego roku. Maksymalna prędkość na poziomie 290 km/h i pękający w szwach katalog fabrycznych akcesoriów obiecują nie lada emocje. Czekamy z niecierpliwością.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułH-D Street 500 i 750. Rodzeństwo Baby-Harley w natarciu [EICMA]
Następny artykułSuzuki DL 650 V-Strom. Wszechstronny średniak [TEST]
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!