Yamaha zaprezentowała MT-07, nowego nakeda wagi średniej. Po bardzo dobrze przyjętym trzycylindrowym MT-09 to kolejny model japońskiego producenta, który ma szansę nieźle zamieszać w tym niezwykle popularnym segmencie.

Zaprezentowany w zeszłym roku model MT-09 okazał się sporym sukcesem. Nowoczesny pojazd z mocnym, trzycylindrowym silnikiem i rozsądną ceną podbił serca wielu klientów. Japończycy poszli więc za ciosem konstruując młodszego brata. MT-07 napędzany jest rzędowym, dwucylindrowym silnikiem o pojemności 689 cm3 i mocy 75 KM, generującym 68 Nm momentu obrotowego. Zamknięto go w smukłej stalowej ramie. Waga wersji z ABS wynosi 182 kg, a pojemność zbiornika paliwa to 14 litrów.

W swojej klasie nowa Yamaha będzie konkurowała z tak popularnymi modelami jak Kawasaki ER-6 i Suzuki Bandit 650, które jednak zdecydowanie przewyższa pod względem parametrów. Atrakcyjny, agresywny design znany z MT-09 wróży spory sukces tej japońskiej maszynie. Producent nie podał jak na razie ceny MT-07.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowości BMW. Popularny turystyk i power-naked [EICMA]
Następny artykułBrough Superior SS100. Design retro, który rzuca na kolana [EICMA]
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!