Wśród premier Triumpha zaprezentowanych w czasie niedawnych targów EICMA zabrakło oczekiwanych maszyn z silnikiem 250 cm3. Brytyjczycy rzucili jednak pewne światło na to kiedy i w jakiej formie te motocykle się pojawią.

O planowanych „ćwiartkach” Triumpha pisaliśmy już wcześniej. Wiadomo, że będą produkowane w Indiach i zostaną przeznaczone głównie na wschodzące azjatyckie rynki. Niedawno światło dzienne ujrzały szpiegowskie zdjęcia małego nakeda, stylizowanego na młodszego brata modelu Street Triple. Brytyjczycy planują jednak wypuszczenie także sportowej, w pełni obudowanej wersji tej maszyny. Jest szansa, że otrzyma nazwę Daytona 250, co marketingowo połączy ją z większą Daytoną 675.

Obie wersje, sport i naked, będą napędzane tym samym jednocylindrowcem. Ich premiera nastąpi prawdopodobnie na przyszłorocznej edycji EICMA w Mediolanie lub na targach Intermot w Kolonii. Fakt, że władze Triumpha wspominają o tych modelach na europejskich targach może świadczyć o tym, że zobaczymy je także u nas.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Honda Valkyrie. Otyła i plastikowa kontynuacja legendy
Następny artykułKolekcja Ducati na aukcji. Rzadkie modele pójdą pod młotek
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!