Egzotyczna Bimota, legendarny producent awangardowych motocykli, pokaże na targach EICMA swoje najnowsze dzieło – model BB3. Ta premiera to spore zaskoczenie ale także nie lada gratka dla miłośników włoskiej motoryzacji.

Nowa Bimota BB3 to kontynuacja znanego z zeszłorocznej edycji targów modelu BB2. Choć został on entuzjastycznie przyjęty, na skutek różnych perturbacji w firmie nie doczekał się wersji produkcyjnej. Nadchodzący BB3 to pierwszy projekt Bimoty, który powstał pod skrzydłami nowych właścicieli. Ma to być bezkompromisowa, sportowa maszyna o ultranowoczesnej stylistyce.

Nowy model, podobnie jak poprzednik, napędzany będzie pochodzącym z BMW S1000RR, 193-konnym silnikiem, zamkniętym w kunsztownej kratownicowej ramie. Owiewki wykonano z włókien węglowych, a najwyższej klasy osprzęt pochodzi od renomowanych dostawców. Całość ma ważyć 179 kg. O tym, czy nowa Bimota podoła własnej legendzie, przekonamy się już szóstego listopada w Mediolanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Ducati Super Monster 1200. Potężna kontynuacja legendy [EICMA]
Następny artykułTrasy motocyklowe: Sa Calobra (Hiszpania)
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ