Branżowe czasopismo „Race Engine Technology” ogłosiło nominacje do swojego konkursu „silnik wyścigowy roku”. W kategorii „napędów alternatywnych” w szranki staną trzy firmy: Lightning, MotoCzysz i Drayson Lola.

Nominowani producenci zostali wybrani przez zespół redakcyjny, pilnie śledzący wszystkie formy profesjonalnego sportu motorowego na całym świecie. Panel jurorski przyznający nagrody składa się z doświadczonych inżynierów, na co dzień pracujących przy projektowaniu i rozwoju silników wyścigowych.

Elektryczny motocykl firmy Lightning wygrał w tym roku prestiżowy wyścig na szczyt Pikes Peak, zostawiając daleko w tyle spalinową konkurencję. O rozmiarze tego sukcesu świadczy fakt, że miał 20 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wyścigi to kolejny segment motocyklowego światka, w którym elektryczne pojazdy mogą w najbliższych latach nieźle namieszać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzesanie Mazur, czyli Mazury mniej znane [WYPRAWA]
Następny artykułNowa Honda CB 1100? Japoński magazyn uchyla rąbka tajemnicy
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ