Triumph uzupełnił swoją linię cruiserów na 2014 rok o dwa modele wagi średniej. O miłośników nieco lżejszych maszyn zawalczą odświeżony Speedmaster i nowa wersja modelu America – LT, o premierze której niedawno pisaliśmy.

LT to skrót od „light touring”, znajdziemy tu więc obszerną szybę, pojemne sakwy i miękkie oparcie dla pasażera, czyli wszystko, co może przydać się w podróży. Motocykl oferowany w kolorach niebieskim i granatowym ma kosztować w przeliczeniu ok. 40 000 zł.

Nowy Speedmaster ma bardziej agresywny design, podkreślony przez malowane na czarno elementy takie jak pokrywy silnika, przednia lampa i obręcze kół. Zmiany w silniku mają skutkować bardziej rasowym dźwiękiem – rzecz nie do przecenienia w przypadku cruisera. Maszyna dostępna będzie w wykończeniu czarnym i grafitowym z czarnymi paskami. Jego cena to również ok. 40 000 zł.

Oba modele pokazano właśnie na targach NEC Motorcycle Live. Wraz z nowymi Thunderbirdami (Commander i LT) oraz potężnymi Rocketami (Touring i Roadster) będą walczyć o klienta oddanego do tej pory przede wszystkim legendzie zza oceanu – Harleyowi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa przełaj przez USA. Najpiękniejsze trasy enduro [GALERIA]
Następny artykułGotowe na przygodę. 10 najmniejszych motocykli do turystyki
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!