Honda odkrywa karty – aż dwie wersje klasycznej CB 1100 pokazano podczas trwających właśnie targów Tokio Motor show. Nie ma wątpliwości, że na rosnącym w siłę rynku motocykli klasycznych ten model zajmie bardzo wysoką pozycję. 

O modelu CB1100 pisaliśmy niedawno. W wersji na 2014 rok motocykl otrzymał szereg ulepszeń. W celu zmniejszenia zużycia paliwa i podniesienia komfortu jazdy zastosowano w nim sześciobiegową skrzynię. Klasyczny zestaw zegarów został wzbogacony o komputer pokładowy i wskaźnik zapiętego biegu. Lekko zmodyfikowano przednią lampę i kierunkowskazy, w standardzie otrzymamy też uchwyt dla pasażera i centralną podstawkę.

Honda zaprezentowała także wersję specjalną. CB1100EX to maszyna śmiało nawiązująca do wspaniałych poprzedników, m.in. CB500 Four, CB750F i CB900. Posiada szprychowe koła, podwójny wydech i dużo chromu, czyli wszystko, czego miłośnikom klasycznych linii do szczęścia potrzeba. Jest także nieco cięższa do standardowej wersji. To prawdziwa esencja motocykla i uczta dla oczu.

Nie znamy jeszcze cen i daty wprowadzenia do sprzedaży nowych nakedów, ale wróżymy tym konstrukcjom spory sukces. Życie pokazuje, że po śmiałych eksperymentach z przyjemnością wraca się do ponadczasowych rozwiązań.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo nas porusza? Artystyczna i filozoficzna reklama Ducati [FILM]
Następny artykułMotoportrety. Emocje zaklęte w feerii barw [GALERIA]
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ