Film reklamowy Ducati Co Nas Porusza jest wbrew konwencji, do której przyzwyczaili nas producenci jednośladów. Inaczej niż typowe „mocniej, szybciej, głośniej” prezentuje bardziej wyciszoną, kontemplacyjną wręcz stronę naszej pasji.

To jeden z nielicznych przykładów reklamy będącej sztuką samą w sobie. Głównym bohaterem filmu jest piękne Ducati 1198 S, pokazane tym razem nie od strony osiągów, ale czysto estetycznych doznań. W miękkim świetle, leniwym ruchem kamery. Skojarzenia z baletem i muzyką poważną są jak najbardziej na miejscu, ten motocykl to nie tylko inżynierski majstersztyk, ale też prawdziwe dzieło sztuki. Nieodrodne dziecko słynnej włoskiej szkoły designu.

Ducati – What Moves Us

Ilość i intensywność bodźców oferowanych przez jednoślady w prawie każdym motocykliście budzi filozofa. Co nas napędza, pytają autorzy filmu? Prędkość, czy umiarkowanie? Złożoność czy prostota? Delikatność czy potęga? A może wszystko po trochu? Pytania tego rodzaju z pewnością rodzą się pod niejednym kaskiem. Trzeba przyznać, że takie ujęcie doskonale oddaje wizerunek Ducati jako motocykli dla ludzi żyjących wbrew konwencjom.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorno Dakar 2014. Marc Dorcel ponownie sponsorem Hugo Payena
Następny artykułHonda CB 1100. Esencja motocykla w dwóch nowych wersjach
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!