Trzy nowe motocykle marki Caterham są jedną z ciekawostek trwających właśnie targów EICMA. Brytyjska firma znana do tej pory z produkcji customowych sportowych aut, od niedawna prowadzi fabryczny team wyścigowy.

Pierwszy z zaprezentowanych modeli to napędzany spalinową jednostką o pojemności 750 cm3 i mocy 50 KM to motocyklowy wszędołaz. Wyposażony w szerokie opony o głębokim bieżniku, ma sobie radzić równie dobrze na szosie, jak i w terenie. Ponadto producent przewidział do tego modelu specjalny zestaw pozwalający w krótkim czasie przerobić go na skuter śnieżny.

Pozostałe dwa pojazdy to napędzane elektrycznie modele Classic E-bike i Carbon E-bike. Classic, jak sama nazwa wskazuje, został ukształtowany w modnej stylistyce retro, Carbon natomiast powinien przypaść do gustu miłośnikom ultranowoczesnych form. Oba jednoślady mają teoretyczny zasięg 40-80 km, a po wyczerpaniu baterii można jechać dalej kręcąc pedałami.

Nie znamy cen nowych modeli, ale znając elitarny charakter Caterhama, nie będą tanie. Mają wejść do produkcji na wiosnę przyszłego roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDucati ujawnia ceny Super Monstera. Cios w Super Duke 1290 [EICMA]
Następny artykułPiękne Włoszki? Tylko na targach motocyklowych [EICMA]
Perkusista i świeżo upieczony ojciec. Nie akceptuje życia bez pasji. Z daleka od jednośladowej ortodoksji, uwielbia nowe motocyklowe smaki. Zwolennik prędkości zostawiających nieco miejsca na inne wrażenia i stylu jazdy dającego cień nadziei na doczekanie starości. Nałogowo operuje humorem czarniejszym niż zęby testera lizaków.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!