Tych z Was, którzy skuszeni  niedawno opublikowaną i nas relacją z podróży Yamahą FJR 1300 po Maderze zamierzają tam się niedługo wybrać, musimy ostrzec: bądźcie ostrożni. Polski MSZ poinformował bowiem o 52 przypadkach zachorowań na Maderze na gorączkę krwotoczną – tzw. dengę.  W związku z tym zaleca osobom przebywającym lub planującym pobyt na tej portugalskiej wyspie używanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami, a także nakładanie na odsłonięte części ciała kremów i preparatów odstraszających komary.

 

W przypadku wystąpienia podczas pobytu na Maderze lub w terminie 15 dni od powrotu z wyspy objawów podobnych do gorączki, zalecana jest wizyta u lekarza.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUkraina. Śladami Skrzetuskiego – Zbaraż i inne fortece
Następny artykuł126 dni na kanapie [RECENZJA KSIĄŻKI]
Z wykształcenia arabista. Z zawodu – dziennikarz od ponad 20 lat. Był m.in. korespondentem „Rzeczpospolitej” i PAP w Sankt-Petersburgu, redaktorem naczelnym „Gazety Finansowej”, a także zastępcą redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”. Na motocyklu lubi podróżować indywidualnie. Interesuje się kulturą Bałkanów i tam często planuje swe motocyklowe podróże. Oprócz turystyki motocyklowej uwielbia nurkowanie. Zna cztery języki, w tym arabski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ