Nowe znaki, nowe sposoby ich ustawiania ale przede wszystkim –  ponumerowanie węzłów na autostradach i trasach ekspresowych – takie zmiany pojawią się w Polsce już w przyszłym roku. Część dotychczasowych znaków zostanie zmieniona, a ich symbole zostaną  uproszczone. Największym ułatwieniem dla podróżników będą jednak nowe nazwy węzłów oraz ich ponumerowanie. To znacznie ułatwi planowanie podróży. Będzie wiadomo, że trzeba zjechać np. na węźle nr 28.

 

Zmiany będą wprowadzane etapami, bo koszt produkcji i wymiany znaków jest dość znaczny. Nowe tablice najpierw pojawią się na nowo oddawanych trasach. Wymiana wszystkich potrwa kilka lat.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrogi: Gdańsk synchronizuje 141 sygnalizacji świetlnych
Następny artykułHonda NTV 650 [TEST]. Porządny klasyk na długie trasy
Z wykształcenia arabista. Z zawodu – dziennikarz od ponad 20 lat. Był m.in. korespondentem „Rzeczpospolitej” i PAP w Sankt-Petersburgu, redaktorem naczelnym „Gazety Finansowej”, a także zastępcą redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”. Na motocyklu lubi podróżować indywidualnie. Interesuje się kulturą Bałkanów i tam często planuje swe motocyklowe podróże. Oprócz turystyki motocyklowej uwielbia nurkowanie. Zna cztery języki, w tym arabski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ